Już teraz!

Pozyskiwanie kredytu deweloperskiego na budowę nieruchomości

Wykorzystaj bezpłatną analizę wstępną naszego działu prawnego. Zobacz na jakich warunkach możesz uzyskać finansowanie budowy dla swojej firmy.

Dlaczego warto korzystać z pomocy eksperta przy kredycie deweloperskim na budowę?

Finansowanie deweloperskie i kredyt hipoteczny uchodzą za jedne z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych sposobów kredytowania budowy. Niezliczona ilość dokumentów i zaświadczeń a także wyśrubowane wymogi analityków bankowych powodują, że wsparcie eksperta kredytowego staje się koniecznością 2022 roku.

Pełna analiza ofert finansowania budowy

Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych. Podczas konsultacji dowiesz się jakie banki i szczegółowe warunki wchodzą w grę.

Stała pomoc z formalnościami wymaganymi przez bank

Przeprowadzamy proces od A do Z. Dział prawny sporządzi odpowiednie pisma i zaświadczenia, które będzie wymagał bank. 

Niższe oprocentowanie dzięki wyborze właściwego banku

Analizując oferty kredytów deweloperskich na budowę, możesz zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych na końcowym RRSO.

Od biznesplanu do wypłaty kredytu deweloperskiego

Specjaliści z Grupy Finansowy Kompas na bieżąco monitorują rynek kredytów i ubezpieczeń oraz analizują zmienne.

Stała pomoc działu prawnego

Dokładamy wszelkich starań, aby proces kredytowania przebiegał płynnie. Zadbamy o dokumenty wymagane przez bank końcowy.

Osobisty ekspert prowadzący

Nasi współpracownicy to doświadczeni eksperci z wieloletnią praktyką bankową i byli analitycy. Będziesz w stałym kontakcie z ekspertem prowadzącym Twoją sprawę kredytową.

Szczegółowa analiza zmiennych

Wiemy na co zwracają uwagę analitycy bankowi i na jakiej podstawie wyznaczają warunki kredytu. Przygotujemy Twoją firmę do kredytu przed złożeniem wiosku.

Czy wiesz, że przy kredycie deweloperskim...

Badana jest zawsze zdolność kredytowa właściceli i udziałowców spółki.

Konieczny jest brak strat w rozliczeniu rocznym oraz długów wobec US/ZUS.

Okres kredytowania jest wyznaczany indywidualnie na podstawie biznesplanu.

Kim jesteśmy?

„Jesteśmy dla Państwa oszczędnością czasu i pieniędzy. Dokładnie i rzetelnie analizujemy Państwa sytuację finansową aby wybrane rozwiązanie najlepiej spełniało Państwa potrzeby. Nasza infolinia dostępna jest przez 7 dni w tygodniu a dla Państwa wygody dysponujemy ekspertami mobilnymi, którzy dojeżdżają z dokumentami pod wybrany adres.”

​Ponad 100 pozytywnych opinii i referencji!

Średnia ocen 5/5
Facebook
Średnia ocen 5/5
Google
Adam-Bogucki-Dyrektor-Finansowy

Adam Bogucki
- Dyrektor Finansowy

Zajmuje w firmie szczególne miejsce. Współzarządza całym przedsiębiorstwem i jest jedną z najważniejszych osób w zespole Finansowego Kompasu. Pracuje od ponad 17 lat w branży kredytowej koordynując działem prawnym i zespołem analityków finansowych. 

Kazimierz Janiczek
- Prezes Zarządu

Stoi na czele zarządu i reprezentuje Finansowy Kompas. Dba o nasz ciągły rozwój oraz kieruje działalnością. Jego doświadczenie obejmuje wieloletnią praktykę bankową. Pracował przez lata jako analityk bankowy w jednym z największych banków w Polsce.

Jesteśmy rzetelną firmą zarejestrowaną w Komisji Nadzoru Finansowego - KNF

11 000+

Zadowolonych Klientów Kompasu

separator01.jpg

Dążymy do tego, aby wszystkim kredytobiorcom przedstawiać warunki umów w prosty i czytelny sposób.

107 mln+

Zaoszczędzonych pieniędzy

separator01.jpg

Ponad 60% naszych Klientów to osoby z poleceń, które dowiedziały się o Finansowym Kompasie od zadowolonych znajomych.

328 mln+

Uruchomionych kredytów

separator01.jpg

Stale poszerzamy horyzonty i aktualizujemy naszą wiedzę z zakresu finansów, bankowości i prawa.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami

Zadzwoń na infolinię

Nasi specjaliści są dostępni przez 7 dni w tygodniu.

Zamów rozmowę

Średni czas do kontaktu eksperta wynosi około 45 minut.

Wyróżnienia i nagrody

Osiągnięcia Finansowego Kompasu sięgają zakresu najwyższej jakości obsługi oraz wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów i usług.

Popularne Pytania i Odpowiedzi - FAQ

Szukasz odpowiedzi? Sprawdź naszą listę popularnych pytań.

Kredyt deweloperski to finansowanie przeznaczone dla firm deweloperskich w celu opłaty kosztów projektów inwestycyjnych. Te projekty naturalnie dotyczą budowy nieruchomości mieszkalnych i użytku publicznego. Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD) podaje, iż ponad 90% należących członków związku korzysta z możliwości zaciągnięcia kredytu deweloperskiego. Dodatkową zachętą do kredytu deweloperskiego w Krakowie jest stale wzrastający popyt na nowe mieszkania i powierzchnie użytkowe. 

Finanse pozyskane z kredytu deweloperskiego obejmują nie tylko samą budowę, lecz także inne wydatki takie jak koszty projektu, materiałów, pracowników etc. Znaczna większość deweloperów nie ma takiej możliwości, aby z własnej kieszeni sfinansować tak ogromne inwestycje. Kredyt deweloperski ma więc swój jasno wyznaczony cel, a dzięki niemu inwestycje i projekty przebiegają płynnie.

Oprócz budowy mieszkań, domów czy przestrzeni użytku publicznego, kredyt deweloperski może także refinansować inne inwestycje w nieruchomości, remonty nieruchomości, prace wykończeniowe lub jej adaptacje pod konkretny cel. Jest również możliwość finansowania zakupu udziałów lub akcji w innych firmach, będących w posiadaniu aktywów w postaci nieruchomości pod zabudowę. Kredyt deweloperski swoim finansowaniem może obejmować domy, bloki, całe osiedla mieszkaniowe, powierzchnie biurowe i usługowe.

Konieczne będzie przedstawienie bankowi niektórych niezbędnych informacji i spełnienie kilku warunków. Należą do nich:

- prowadzenie działalności deweloperskiej z odpowiednim wpisanym kodem PKD w KRS lub CEIDG

- posiadanie odpowiednio wysokiego wkładu własnego (zazwyczaj 20-30% wartości całkowitej inwestycji). Pamiętaj, że za wkład własny może posłużyć także działka, na której rozpocznie się budowa)

- gotowy biznes plan (LINKKK) szczegółowo opisujący plany inwestycyjne. Musi on przedstawiać firmę, opisywać jej poprzednie inwestycje i sukcesy. Kluczowym zadaniem dewelopera jest pokazanie bankowi, że jest on godnym zaufania, współpracującym partnerem biznesowym. Biznes plan musi zawierać informacje o majątku firmy, jej lokalizacji oraz inne dokumenty formalne takie jak np. pozwolenie na budowę, stan prawny działki. Biznes plan opisuje jakie budynki powstaną oraz jakiego rodzaju lokale będą się w nim znajdowały. Oczywiście należy także uwzględnić w nim całkowity budżet projektu i sposoby jego pozyskania. Biznes plany zazwyczaj również zawierają strategie marketingowe, kierujące na sprzedaż nieruchomości, analizę konkurencji i analizę SWOT. Wraz z biznes planem znajduje się także model finansowy ukazujący zarówno harmonogram budowy i sprzedaży jak i informacje o przepływach finansowych w skali każdego kwartału budowy.

- przedstawienie umowy ustanawiającej spółkę, która będzie realizowała inwestycję

- wyciąg z projektu budowlanego wraz z jego parametrami

- akt notarialny nabycia działki, na której powstanie budowa

- operat szacunkowy

- pozwolenia na budowę

- umowa z generalnym wykonawcą (lub jej szkic wstępny)

- zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego danego obszaru

- prospekt informacyjny.

W celu sfinalizowania inwestycji deweloperskich zazwyczaj powoływane są spółki celowe. Są to spółki specjalnie na realizację danej inwestycji. To oznacza, że kluczowe będzie także przedstawienie sytuacji finansowej dewelopera, czyli spółki głównej. Będą również prześwietlane powiązania osobowe i kapitałowe a także sprawdzony zostanie posiadany wkład własny. Im większy wkład własny, tym mniejsze ryzyko dla banku, a co za tym idzie większe szanse na uzyskanie kredytu deweloperskiego. Deweloper powinien także udowodnić kredytodawcy, iż jego poprzednie inwestycje sprzedały się bez większych komplikacji. 

Kolejnym warunkiem uzyskania kredytu deweloperskiego jest posiadanie rachunku powierniczego. To na ten rachunek wpływają regularnie środki od kupujących nieruchomości, które z kolei są przeznaczane na prace wykończeniowe. Następne transze kredytu bank wypłaca sprawdzając realizację etapów inwestycji oraz sposoby wykorzystania środków. Wyróżniamy dwa rodzaje rachunków powierniczych:

- zamknięty rachunek powierniczy - na rachunek będą wpływały pieniądze od klientów za zrealizowane już etapy inwestycji, zgodnie z harmonogramem w umowie deweloperskiej. Inwestor dostanie więc pełną sumę dopiero w trakcie przekazania prawa własności do lokalu. To rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej bezpieczne dla osób kupujących mieszkania.

- otwarty rachunek powierniczy - na rachunek będą wpływały pieniądze od klientów za zrealizowane już etapy inwestycji, a bank dokona regularnych wypłat na podstawie uznanego harmonogramu. Bank również będzie kontrolował postępy w budowie. Każdy zakończony etap oznacza wypłatę dla dewelopera od 10-25% kosztów inwestycji. Każdy kolejny etap finansowany jest przez dewelopera z wpłat kupców lokali. 

Są to dwa całkowicie odmienne pojęcia. Kredyt u dewelopera to finansowanie dla klienta dewelopera, a nie dla niego samego. Należy jednak pamiętać, że to nie deweloper udziela swoim klientom pożyczki, lecz banki. Deweloper pośredniczy jedynie w podpisaniu umowy między bankiem i klientem. Deweloperzy często starają się wynegocjować dla swoich klientów lepsze warunki kredytowe ze względu na regularną współpracę z bankami. Naturalnie kredyt ten może zostać przeznaczony wyłącznie na sfinansowanie nieruchomości na rynku pierwotnym u danego developera. Nie ma takiej możliwości, aby wydać te pieniądze na nabycie innych dóbr. Oczywistym atutem takiej decyzji jest skrócony czas oczekiwania na dopełnienie wszystkich koniecznych procedur.

Jak uzyskać kredyt deweloperski na budowę w 2022 roku? Ekspert kredytowy wyjaśnia

Jeżeli posiadasz doświadczenie w obrocie nieruchomościami lub pragniesz zarabiać jako deweloper, musisz zadbać o odpowiednio wysokie środki na rozpoczęcie takiej działalności. Środki te pomogą Twojej firmie się rozwinąć i zapewnią Ci kapitał na start. Zawód dewelopera obejmuje realizacje inwestycji budowlanych, przy czym należy pamiętać, że jego zawód nie opiera się jedynie na sprzedaży wybranych domów i mieszkań. Deweloper troszczy się także o grunt, który posłuży do wybudowania nieruchomości. Zarządza on również projektem i dba o dopełnienie wszelkich formalności i pozwoleń. 

Spis treści

To właśnie w roli dewelopera leży pozyskanie odpowiedniego kapitału aby zrealizować inwestycję. Tak duże kwoty są często przeszkodą dla zarówno mniej i bardziej doświadczonych deweloperów a przecież właśnie od kapitału należy zacząć. Jeżeli zaoszczędziłeś wystarczająco dużo gotówki aby bank udzielił Ci kredytu to wiedz, że jest to wbrew pozorom dobra informacja. Wiele osób boi się zobowiązań kredytowych, traktując je jak ostateczność, co jest oczywiście nieprawdą. Dzięki tym pieniądzom, które przeznaczysz na wkład własny, bank wypłaci Ci taką kwotę, która będzie mogła w całości pokryć koszty realizacji Twojej inwestycji.  

Zapraszamy do kontaktu z niezależnym ekspertem finansowym – bezpłatnie porównujemy najlepsze oferty kredytów deweloperskich w Krakowie.

Kredyty deweloperskie w Krakowie – warunki, oprocentowanie, szczegóły

Należy pamiętać, że zakończona inwestycja w nieruchomości koniec końców zawsze sprzedawana jest z zyskiem. Ceny nieruchomości stale idą w górę, stąd sam nasuwa się wniosek, że kapitał przeznaczony na branżę deweloperską po prostu się opłaca. Tak więc śmiało można stwierdzić, że kredyt deweloperski w Krakowie, który liczy sobie ponad 766 683 mieszkańców, jest jak najbardziej dobrą decyzją. Kredyt deweloperski to finansowanie udzielane firmom i osobom prawnym. Jest takim rodzajem zobowiązania, które finansuje inwestycje budowlane takie jak np. osiedla bądź budynki użyteczności publicznej. W związku z coraz to korzystniejszymi warunkami kredytów deweloperskich oferowanych przez banki, ich popularność z roku na rok stale wzrasta. Należy jednak pamiętać, że w przypadku kredytu deweloperskiego trzeba będzie wykazać się odpowiednio wysokim wkładem własnym. 

Przeciętna kwota kredytu deweloperskiego w Krakowie oscyluje wokół 1 000 000 PLN, niemniej jednak inwestycja w budowę całego osiedla może zwrócić się kilku lub nawet kilkunastokrotnie większym zyskiem. Wkład własny wymagany przez banki to zazwyczaj 20%, jednak należy pamiętać, że wkładem własnym może być również działka, na której rozpocznie się budowa inwestycji. Same zasady, na jakich działa kredyt deweloperski można przyrównać z kredytem hipotecznym. Oczywiście to już od danego banku zależy, na jakie oprocentowanie kredytu możesz liczyć. Każdy bank kieruje się innymi wytycznymi oraz bierze pod uwagę inne czynniki decydujące. 

Nowa firma – jak uzyskać kredyt deweloperski dla młodej firmy?

Mitem jest, że nie da się uzyskać kredytu deweloperskiego dla młodej firmy w Krakowie i wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Młodzi przedsiębiorcy nie do końca orientują się kto i na jakich warunkach jest w stanie udzielić im kredytu. Jeżeli jednak decydujesz się na rozpoczęcie działalności deweloperskiej, powinieneś zaczerpnąć porady doświadczonego doradcy kredytowego. Doradca finansowy pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję. Jeżeli założyłeś już własną działalność gospodarczą możesz być pewien, że niemal każdy bank działający w Krakowie ma w swojej ofercie kredyt deweloperski. 

Samo uzyskanie kredytu, z dobrą pomocą eksperta finansowego, nie jest trudne. Ważniejszą kwestią jest ulokowanie pieniędzy. Zanim złożysz wniosek o kredyt deweloperski pamiętaj, że banki to instytucje finansowe, które unikają wszelkiego ryzyka. Oznacza to, że Twoja historia kredytowa oraz zarobki będą dokładnie sprawdzone przez pracowników banku. Zawód dewelopera wiąże się z dużą odpowiedzialnością polegającą na sporządzaniu planów finansowych swoich inwestycji. Bonusowym atutem ma szansę być stosunkowo niski kredyt deweloperski w stosunku do całkowitej sumy koniecznej do pokrycia kosztów inwestycji.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt deweloperski w Krakowie?

Oczywiście wybór banku to sprawa indywidualna, niemniej jednak może okazać się, że bank, w którym posiadasz aktualnie konto i jesteś jego wieloletnim klientem przygotuje Ci wyjątkowo korzystną ofertę. Mimo wszystko zanim podpiszesz umowę kredytową warto rozeznać się wśród wszystkich dostępnych ofert. Dodatkowo, musisz pamiętać, że stopa procentowa może być zmienna, a spłata odbywać się na przykład poprzez sprzedaż lokali mieszkalnych. Kolejną ważną kwestią jest rachunek powierniczy, który może być zarówno otwarty jak i zamknięty. 

Należy mieć na uwadze, że warunki uzyskania kredytu deweloperskiego w większości bankach obierają zbliżone granice, wybór zależy więc w zasadzie od indywidualnych upodobań. Kraków jest miejscem idealnym, aby rozpocząć inwestycje deweloperskie. Prężnie rozwijające się drugie największe miasto w Polsce wciąż zmaga się z deficytem mieszkań spowodowanym nieprawdopodobnie dużym popytem. Dowiedz się wszystkich istotnych informacji o kredytach deweloperskich w Krakowie i zasięgnij darmowej porady eksperta.

konrad kulesa założyciel
Autor: <b>Kazimierz Janiczek</b>

Autor: Kazimierz Janiczek

Zajmuję się analizowaniem codziennych zmian w ofercie produktowej największych instytucji finansowych w Polsce. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, wyślij je tutaj.

Logo Finansowy Kompas Kraków

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń do nas. Odezwiemy się jeszcze tego samego dnia.

+48 736 840 471

Kredyty deweloperskie z Finansowym Kompasem

Oceń nas:

5/5 - (30 votes)

Bądź na bieżąco z Finansowym Kompasem. Nasi eksperci dzielą się tu swoją bezcenną wiedzą i doświadczeniem. 

dziewczyna wskazuje kontakt z finansowym kompasem
Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na niezobowiązującą konsultację
dziewczyna wskazuje kontakt z finansowym kompasem

Zamów bezpłatny kontakt

Zaufaj ekspertom z wieloletnią praktyką

Aż 43
instytucje w 1 miejscu

Od 17 lat
na Polskim rynku

Ponad 60%
klientów z polecenia

ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas © Kancelaria Finansowa All-In-One: Finanse, Ubezpieczenia, Wsparcie Prawne

Zamów bezpłatny kontakt

Zaufaj ekspertom z wieloletnią praktyką
ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas © Kancelaria Finansowa All-In-One: Finanse, Ubezpieczenia, Wsparcie Prawne

Zamów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą!

0 zł za
konsultacje finansowe

Aż 16 banków
współpracujących

Do 50% niższa
rata kredytu

ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.

Zamów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą!
ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.