Leasing dla firm Kraków: samochodów i maszyn - nowych oraz używanych

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić, dzięki ekspertom Grupy FK

Porównaj bezpłatnie oferty leasingów najlepszych banków w Polsce. Zobacz jak uzyskać finansowanie tańsze o nawet 19 021,13 PLN przy analizie Grupy Finansowy Kompas Kraków.

Czy warto skorzystać z pomocy eksperta szukając leasingu?

Na rynku działa kilkanaście banków a prawie każdy z nich ma więcej niż jedną ofertę leasingu. Kolejną barierą jest wybór pomiędzy leasingiem operacyjnym, finansowym, zwrotnym a konsumenckim.

Darmowa pomoc w analizie ofert leasingowych

Nie zapłacisz nic. To banki ponoszą opłaty ponieważ ekspert finansowy zmniejsza koszty obsługi klienta.

Załatwiamy formalności i wyceny

Dział prawny pomoże Ci z dokumentami i zaświadczeniami, które będzie wymagał wybrany bank.

Zaoszczędź na oprocentowaniu leasingu

Porównując oferty leasingu, możesz zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych na końcowych kosztach.

Pomożemy Twojej firmie rosnąć

Dobór formy leasingu do formy opodatkowania jest kluczowy. Niestety to dopiero początek formalności związanych z finansowaniem.

Analiza umowy ze sprzedającym

Bezpłatnie przeanalizujemy umowę, którą proponuje sprzedający. Zadbamy o to by była w 100% bezpieczna dla Ciebie i akceptowalna przez bank.

Szybka decyzja finansowa

Obsługujemy procesy przyśpieszone i wnioski skrócone. Dokładamy wszelkich starań, aby proces wnioskowania przebiegał płynnie. 

Praktycy bankowi i eksperci

Nasi współpracownicy to doświadczeni specjaliści z wieloletnią praktyką bankową. Z nami podwoisz szanse na uzyskanie taniego leasingu.

Dojazd eksperta mobilnego

Wiemy, że masz dużo na głowie dlatego proponujemy stałe usługi ekspertów mobilnych, którzy przyjadą z dokumentami pod wskazany adres.

Ciągłe wsparcie działu prawnego

Zweryfikujemy i wyjaśnimy Ci szczegóły umowy z wybranym bankiem. Później – przez cały okres spłaty możesz liczyć na nasze wsparcie.

Indywidualna analiza finansowa

Doskonale wiemy na co zwrócą  uwagę analitycy bankowi podczas pozyskiwania leasingu. Nigdy nie składamy niepotrzebnych zapytań w BIK.

Co mówią o Finansowym Kompasie Klienci?

Karolina

kredyt hipoteczny

Super sprawa, to pierwszy raz gdy korzystałam z usłyg doradczych ale się nie zawiodłam. Ekspresowo i na temat a co najważniejsze warunki końcowe idealne

Joanna i Bartosz

kredyt na budowę domu

jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z kompasem, Doradca finansowy to też człowiek : ) Warto być szczerym i mówić prawdę. To specjalista więc na pewno wam pomoże

Jacek

kredyt firmowy

ostatnnie miesiące byly trudne (szczegolnie dla przedsiebiorcow) ale pan Konrad znalazl rozwiązanie. jestem bardzo wdzieczny i polecam!1

Jak zaoszczędzić 19 021,13 zł na 2% różnicy w marży leasingu?

Przy leasingu 150 000 PLN na 10 lat, o RRSO 9% suma spłat będzie wynosić 228 016,39 zł. Jeżeli zmniejszymy RRSO do 7% to przy tych samych warunkach leasingu zapłacimy 208 995,26 zł.Oznacza to, że różnica wynosząca 2% pozwala zaoszczędzić 19 021,13 zł.
Kazimierz Janiczek
Prezes Zarządu

Kim jesteśmy?

„Jesteśmy dla Państwa oszczędnością czasu i pieniędzy. Dokładnie i rzetelnie analizujemy Państwa sytuację finansową aby wybrane rozwiązanie najlepiej spełniało Państwa potrzeby. Nasza infolinia dostępna jest przez 7 dni w tygodniu a dla Państwa wygody dysponujemy ekspertami mobilnymi, którzy dojeżdżają z dokumentami pod wybrany adres.”

​Ponad 100 pozytywnych opinii i referencji!

Średnia ocen 5/5
Facebook
Średnia ocen 5/5
Google
Adam-Bogucki-Dyrektor-Finansowy

Adam Bogucki
- Dyrektor Finansowy

Zajmuje w firmie szczególne miejsce. Współzarządza całym przedsiębiorstwem i jest jedną z najważniejszych osób w zespole Finansowego Kompasu. Pracuje od ponad 17 lat w branży kredytowej koordynując działem prawnym i zespołem analityków finansowych. 

Kazimierz Janiczek
- Prezes Zarządu

Stoi na czele zarządu i reprezentuje Finansowy Kompas. Dba o nasz ciągły rozwój oraz kieruje działalnością. Jego doświadczenie obejmuje wieloletnią praktykę bankową. Pracował przez lata jako analityk bankowy w jednym z największych banków w Polsce.

Jesteśmy rzetelną firmą zarejestrowaną w Komisji Nadzoru Finansowego - KNF

11 000+

Zadowolonych Klientów Kompasu

separator01.jpg

Dążymy do tego, aby wszystkim kredytobiorcom przedstawiać warunki umów w prosty i czytelny sposób.

107 mln+

Zaoszczędzonych pieniędzy

separator01.jpg

Ponad 60% naszych Klientów to osoby z poleceń, które dowiedziały się o Finansowym Kompasie od zadowolonych znajomych.

328 mln+

Uruchomionych kredytów

separator01.jpg

Stale poszerzamy horyzonty i aktualizujemy naszą wiedzę z zakresu finansów, bankowości i prawa.

Sprawdź najlepsze oferty z ekspertem

Wpisz dane:

Szczerze o pieniądzach

Doradca klienta w banku to sprzedawca, któremu zależy na comiesięcznej sprzedaży jak największej liczby produktów. RRSO oferty kredytowej w różnych bankach może różnić się nawet o 5,5%. Grupa Finansowy Kompas jest niezależna od banków i instytucji finansowych. Pracujemy wyłącznie na Twoją korzyść. Ponad 60% naszych klientów to osoby z poleceń!

Masz już ofertę leasingu od banku?

Sprawdź czy możemy ją przebić! Prześlij ją na: biuro@finansowykompas.pl

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami

Zadzwoń na infolinię

Nasi specjaliści są dostępni przez 7 dni w tygodniu.

Zamów rozmowę

Średni czas do kontaktu eksperta wynosi około 45 minut.

Wyróżnienia i nagrody

Osiągnięcia Finansowego Kompasu sięgają zakresu najwyższej jakości obsługi oraz wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów i usług.

Leasing używanych i nowy: samochodów, maszyn, urządzeń - Grupa Kraków FK wyjaśnia

Leasing dla firm w Krakowie to najlepszy sposób na sfinansowanie wydatków firmowych. Ze względu na duże zainteresowanie leasingami firmowymi pojawiło się na rynku wiele różnorodnych ofert. Aby wybrać najkorzystniejszą warto więc zapoznać się ze znaczną większością dostępnych rozwiązań. Podpowiadamy, jaki leasing samochodów, maszyn i urządzeń w Krakowie wybrać oraz jak uzyskać najtańsze warunki umowy leasingowej.

Spis treści

Jak działa leasing dla firm w Krakowie?

Leasing dla firm to idealne rozwiązanie na pokrycie kosztów firmowych zakupów. W pewnym sensie leasing firmowy jest zbliżony to wynajmu bądź dzierżawy, czasem nawet zahacza o sprzedaż ratalną. W rzeczywistości leasing dla firm to nic innego jak podpisanie umowy cywilnoprawnej z leasingodawcą, na której podstawie leasingobiorca może korzystać z danego przedmiotu lub usługi. Jeżeli chcesz skorzystać z leasingu dla firm w Krakowie to nie musisz zapłacić z góry kwoty, jaką jest wart przedmiot leasingu – płacisz natomiast jedynie wkład własny. Standardowo mieści się on pomiędzy 10-30% wartości leasingowanego przedmiotu lub usługi. Reszta sumy wartości przedmiotu jest spłacana ratalnie. 

Zobacz ofertę leasingu Finansowego Kompasu z pełnym rankingiem firm leasingowych w Krakowie.

Plusy leasingu dla firm w Krakowie

Oczywiście musimy pamiętać, że leasing jest jedną z najprostszych form finansowania firmowych wydatków, w przeciwieństwie do kredytów bankowych. Oznacza to, że leasingi są dużo bardziej dostępne dla przeciętnego przedsiębiorcy niż kredyt w instytucji finansowej. Leasingi dla firm w Krakowie charakteryzują się znacznym upraszczaniem formalności i brakiem konieczności przechodzenia szczegółowych weryfikacji. Na dodatek, korzystając z leasingu firmowego nie obniżasz zdolności kredytowej swojego przedsiębiorstwa. 

Oferty leasingowe są elastyczne, co przejawia się zarówno w wysokości rat oraz decyzji „co dalej” gdy umowa leasingowa wygasa. Po zakończeniu umowy leasingowej mamy dwie możliwości:

– wykupujemy dany przedmiot w specjalnie przygotowanej dla nas cenie,

– decydujemy się zrezygnować z przedmiotu leasingu i bierzemy w leasing nowy sprzęt (bądź żaden).

Bezdyskusyjnym plusem leasingu dla firm w Krakowie jest jego cena. Oprocentowanie leasingów jest wyjątkowo niskie, przy czym znaczną część wydatków możesz wliczyć w koszta. W zależności od tego, czy zdecydujesz się na leasing operacyjny, czy finansowy, odliczysz od podatku całość raty bądź też jej element odsetkowy.

Co może być przedmiotem leasingu dla firm w Krakowie?

To również należy jasno podkreślić jako elastyczność leasingu firmowego. Podstawowa zasada brzmi, że w leasing można wziąć tylko środki trwałe i wartości niematerialne i prawne. Tak więc leasingi dla firm w Krakowie oferują:

– leasing samochodów osobowych i ciężarowych, 

– leasing maszyn i urządzeń, 

– leasing fotowoltaiki, 

– leasing maszyn rolniczych, 

– wyposażenie gabinetów lekarskich, kosmetycznych i lecznic dla zwierząt, 

– leasing sprzętu komputerowego,

– leasing oprogramowania i licencji.

Wziąć w leasing możesz zarówno sprzęt nowy, jak i używany. Od tego też będzie zależała wysokość Twojej miesięcznej raty. 

Wady leasingu samochodów, maszyn i urządzeń w Krakowie

Podstawowa rzecz, o której należy pamiętać to prawo własności – przedmiot leasingu należy do leasingodawcy, nie leasingobiorcy. Jeżeli chcesz sprzedać przedmiot leasingu lub oddać go innej osobie, będzie konieczne wykupienie przedmiotu. Kolejną potencjalną wadą leasingu jest fakt, iż trzeba trzymać się harmonogramu spłat. Na dodatek, nie wszystkie firmowe wydatki będziemy w stanie sfinansować dzięki leasingowi. 

Dlaczego leasing w Krakowie się opłaca?

Przede wszystkim:

– nie obniża zdolności kredytowej Twojej firmy,

– może zostać wliczony w koszta,

– wymaga mało formalności i pozwala na procedury uproszczone, 

– daje możliwość zaliczyć zakup w koszty nawet 3 razy szybciej niż przy płatności banknotami, 

– jest szybkim rodzajem finansowania, 

– pozwala dostosować raty,

– chroni majątek przed komornikiem,

– jest tańszy od kredytów gotówkowych i firmowych.

Autor: <b>Kazimierz Janiczek</b>

Autor: Kazimierz Janiczek

Zajmuję się analizowaniem codziennych zmian w ofercie produktowej największych instytucji finansowych w Polsce. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, wyślij je tutaj.

Logo Finansowy Kompas Kraków

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń do nas. Odezwiemy się jeszcze tego samego dnia.

+48 736 840 471

Leasing dla firm z Finansowym Kompasem

Oceń nas:

5/5 - (13 votes)

Pozostałe artykuły z poradnika finansowego

Bądź na bieżąco z Finansowym Kompasem. Nasi eksperci dzielą się tu swoją bezcenną wiedzą i doświadczeniem. 

dziewczyna wskazuje kontakt z finansowym kompasem
Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na niezobowiązującą konsultację
dziewczyna wskazuje kontakt z finansowym kompasem

Zamów bezpłatny kontakt

Zaufaj ekspertom z wieloletnią praktyką

Aż 43
instytucje w 1 miejscu

Od 17 lat
na Polskim rynku

Ponad 60%
klientów z polecenia

ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas © Kancelaria Finansowa All-In-One: Finanse, Ubezpieczenia, Wsparcie Prawne

Zamów bezpłatny kontakt

Zaufaj ekspertom z wieloletnią praktyką
ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas © Kancelaria Finansowa All-In-One: Finanse, Ubezpieczenia, Wsparcie Prawne

Zamów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą!

0 zł za
konsultacje finansowe

Aż 16 banków
współpracujących

Do 50% niższa
rata kredytu

ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.

Zamów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą!
ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.