
Leasing używanych i nowy: samochodów, maszyn, urządzeń - Grupa Kraków FK wyjaśnia
Leasing dla firm w Krakowie to najlepszy sposób na sfinansowanie wydatków firmowych. Ze względu na duże zainteresowanie leasingami firmowymi pojawiło się na rynku wiele różnorodnych ofert. Aby wybrać najkorzystniejszą warto więc zapoznać się ze znaczną większością dostępnych rozwiązań. Podpowiadamy, jaki leasing samochodów, maszyn i urządzeń w Krakowie wybrać oraz jak uzyskać najtańsze warunki umowy leasingowej.
Spis treści
Jak działa leasing dla firm w Krakowie?
Leasing dla firm to idealne rozwiązanie na pokrycie kosztów firmowych zakupów. W pewnym sensie leasing firmowy jest zbliżony to wynajmu bądź dzierżawy, czasem nawet zahacza o sprzedaż ratalną. W rzeczywistości leasing dla firm to nic innego jak podpisanie umowy cywilnoprawnej z leasingodawcą, na której podstawie leasingobiorca może korzystać z danego przedmiotu lub usługi. Jeżeli chcesz skorzystać z leasingu dla firm w Krakowie to nie musisz zapłacić z góry kwoty, jaką jest wart przedmiot leasingu – płacisz natomiast jedynie wkład własny. Standardowo mieści się on pomiędzy 10-30% wartości leasingowanego przedmiotu lub usługi. Reszta sumy wartości przedmiotu jest spłacana ratalnie.
Zobacz ofertę leasingu Finansowego Kompasu z pełnym rankingiem firm leasingowych w Krakowie.
Plusy leasingu dla firm w Krakowie
Oczywiście musimy pamiętać, że leasing jest jedną z najprostszych form finansowania firmowych wydatków, w przeciwieństwie do kredytów bankowych. Oznacza to, że leasingi są dużo bardziej dostępne dla przeciętnego przedsiębiorcy niż kredyt w instytucji finansowej. Leasingi dla firm w Krakowie charakteryzują się znacznym upraszczaniem formalności i brakiem konieczności przechodzenia szczegółowych weryfikacji. Na dodatek, korzystając z leasingu firmowego nie obniżasz zdolności kredytowej swojego przedsiębiorstwa.
Oferty leasingowe są elastyczne, co przejawia się zarówno w wysokości rat oraz decyzji „co dalej” gdy umowa leasingowa wygasa. Po zakończeniu umowy leasingowej mamy dwie możliwości:
– wykupujemy dany przedmiot w specjalnie przygotowanej dla nas cenie,
– decydujemy się zrezygnować z przedmiotu leasingu i bierzemy w leasing nowy sprzęt (bądź żaden).
Bezdyskusyjnym plusem leasingu dla firm w Krakowie jest jego cena. Oprocentowanie leasingów jest wyjątkowo niskie, przy czym znaczną część wydatków możesz wliczyć w koszta. W zależności od tego, czy zdecydujesz się na leasing operacyjny, czy finansowy, odliczysz od podatku całość raty bądź też jej element odsetkowy.
Co może być przedmiotem leasingu dla firm w Krakowie?
To również należy jasno podkreślić jako elastyczność leasingu firmowego. Podstawowa zasada brzmi, że w leasing można wziąć tylko środki trwałe i wartości niematerialne i prawne. Tak więc leasingi dla firm w Krakowie oferują:
– leasing samochodów osobowych i ciężarowych,
– leasing maszyn i urządzeń,
– leasing fotowoltaiki,
– leasing maszyn rolniczych,
– wyposażenie gabinetów lekarskich, kosmetycznych i lecznic dla zwierząt,
– leasing sprzętu komputerowego,
– leasing oprogramowania i licencji.
Wziąć w leasing możesz zarówno sprzęt nowy, jak i używany. Od tego też będzie zależała wysokość Twojej miesięcznej raty.
Wady leasingu samochodów, maszyn i urządzeń w Krakowie
Podstawowa rzecz, o której należy pamiętać to prawo własności – przedmiot leasingu należy do leasingodawcy, nie leasingobiorcy. Jeżeli chcesz sprzedać przedmiot leasingu lub oddać go innej osobie, będzie konieczne wykupienie przedmiotu. Kolejną potencjalną wadą leasingu jest fakt, iż trzeba trzymać się harmonogramu spłat. Na dodatek, nie wszystkie firmowe wydatki będziemy w stanie sfinansować dzięki leasingowi.
Dlaczego leasing w Krakowie się opłaca?
Przede wszystkim:
– nie obniża zdolności kredytowej Twojej firmy,
– może zostać wliczony w koszta,
– wymaga mało formalności i pozwala na procedury uproszczone,
– daje możliwość zaliczyć zakup w koszty nawet 3 razy szybciej niż przy płatności banknotami,
– jest szybkim rodzajem finansowania,
– pozwala dostosować raty,
– chroni majątek przed komornikiem,
– jest tańszy od kredytów gotówkowych i firmowych.


Autor: Kazimierz Janiczek
Zajmuję się analizowaniem codziennych zmian w ofercie produktowej największych instytucji finansowych w Polsce. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, wyślij je tutaj.