fbpx

Doradztwo finansowe dla firm - jak wybrać?​

Nastał czas, w którym przedsiębiorcy wpadają w poważne kłopoty finansowe, z uwagi na konieczność zamknięcia zakładów pracy. Pandemia korona-wirusa jest dotkliwa dla wielu dużych i małych przedsiębiorców. Obecnie większość z nich zadaje sobie pytanie, czy posunąć się do ostateczności i ogłosić upadłość?

dzieżki wybór drogi dla przedsiębiorcy

Spis treści:

Doradztwo finansowe to dziedzina finansów, z której korzystanie pozwala ludziom na oszczędność czasu i pieniędzy. Większość ludzi nie ma na tyle czasu, aby śledzić wszystkie oferty bankowe na bieżąco, a co za tym idzie nie jest to możliwe aby znalazł dla siebie najlepszą spośród wszystkich dostępnych ofert. Doradca finansów firmowych jest na bieżąco ze wszelkimi ofertami bankowymi oraz nowymi przepisami. Jego pracą jest stałe uaktualnianie swojej wiedzy i perfekcyjna znajomość finansów, dzięki której są w stanie pomóc klientom o nawet najtrudniejszych do spełnienia oczekiwaniach. W poniższym artykule postaramy się przedstawić naszym czytelnikom gdzie i jak szukać najlepszego doradcy finansowego dla firm i klientów indywidualnych.

Na czym tak naprawdę polega doradztwo finansowe dla firm?

Należy pamiętać, że doradztwo finansowe dla firm opiera się na śledzeniu ofert kredytowych nawet do kilkudziesięciu banków w Polsce, dlatego rozsądnym posunięciem jest skorzystanie z ich pomocy, gdyż nie ma czegoś takiego jak “najlepszy bank”, są jedynie “najkorzystniejsze rozwiązania” na dany moment. Każdy bank regularnie zmienia swoje oferty i to, że jeszcze do niedawna miał korzystną na dany kredyt wcale nie oznacza, że będzie to aktualne w następnym miesiącu.

Nie skupiając się już na kwestii zmarnowanego czasu przy chodzeniu od jednego banku do drugiego jest jeszcze jedna priorytetowa kwestia. Każdy bank indywidualnie określa swoją specyfikę i poziom ryzyka. Istnieją banki, które np. nie kredytują działek budowlanych oraz istnieją takie, które to zrobią bardzo chętnie. Tak samo z np. umowami o dzieło – jedne je akceptują, a inne unikają jak ognia. Są banki, u których nie spotkamy się z decyzją negatywną w przypadku kilkudziesięciodniowych opóźnień w spłacie wcześniejszego kredytu, a są też takie, u których kilka dni opóźnień oznacza decyzję negatywną.

Doradca finansowy to osoba specjalizująca się w planowaniu finansów oraz ktoś, kto potrafi dokładnie przeanalizować sytuację finansową klienta niezależnie od tego, czy jest to osoba indywidualna czy przedsiębiorstwo. Zawód ten także obejmuje tworzenie planów finansowych, dokonywanie analiz i poszukiwanie najlepszych form finansowania. Doświadczony doradca finansowy będzie stale aktualizował swoją wiedzę oraz posiadał odpowiednie wykształcenie. Najlepsi doradcy kredytowi posiadają wieloletnią praktykę bankową, a ich praca polega w dużej mierze na negocjacji najlepszych i najkorzystniejszych warunków kredytowych dla swoich klientów.

Jakiego doradcę finansowego dla firm wybrać?

Doradztwo finansowe wiąże się z pracą z ludźmi, a więc bardzo istotne są w niej tak zwane kompetencje miękkie, czyli empatia i inteligencja emocjonalna. Prawdziwy doradca to osoba wykształcona oraz z wieloletnim doświadczeniem w sektorze finansów. Innymi słowy jest to ktoś, kto bardzo dobrze porusza się w branży usług finansowych i wyśmienicie zna stale zmieniający się rynek. Najlepszy doradca finansowy dla firm to ktoś, kto będzie dla Was podstawowym źródłem wiedzy o finansach a także będzie Was trzymał na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami. Warto wypytać swojego przyszłego doradcę o jego doświadczenie lub dokładnie prześledzić informacje znajdujące się na jego stronie internetowej. Istotnym elementem jest także szukanie doradców pośród profesjonalistów i specjalistów.

Krótko i w punktach – jak wybrać dobrego doradcę finansowego?

  • dobrze zorientuj się jakie ma doświadczenie zawodowe
  • szukaj tylko profesjonalistów i ekspertów
  • postaw na niezależnego doradcę finansowego dla firm
  • dowiedz się z jak wieloma bankami współpracuje (im więcej tym lepiej!)

Szukasz doradztwa finansowego dla firm na najwyższym poziomie? Skorzystaj z darmowej konsultacji już dziś!

Nasi eksperci w wieloletnią praktyką bankową pomogą Ci w doborze najtańszej oferty na polskim rynku finansowym. Posiadamy szeroko rozbudowaną sieć kontaktów i specjalizujemy się także w usuwaniu złej historii kredytowej sprzed lat.

Konrad Kulesa
Konrad Kulesa

Jestem autorem artykułu którego właśnie czytasz. Od 7 lat z sukcesem doradzam przedsiębiorcom w sprawach finansowo-kredytowych.

Doradztwo finansowe dla firm – jak wybrać?

Masz pytania?

W ramach cyklu “pytanie do eksperta” odpowiadamy czytelnikom na pytania z zakresu finansów i bankowości. Doradzamy, informujemy i dzielimy się widzą. Napisz do nas a dokładnie wyjaśnimy dane zaganienie.

Sprawdź szczegóły
  • Aby skorzystać z darmowej porady kredytowej wypełnij formularz.