Doradztwo kredytowe dla firm i spółek - ekspert finansowy wyjaśnia
Prowadząc biznes we współczesnych realiach przedsiębiorcy są zmuszeni nauczyć się szybko i sprawnie reagować na wszystkie zachodzące zmiany i unowocześnienia. Podejmowanie dobrych decyzji pod presją czasu to umiejętność, która do swojego opanowania wymaga czasu, doświadczenia a także mocnych nerwów i odpowiedniej wiedzy. Podpowiadamy czym cechuje się dobre doradztwo biznesowe oraz na co zwracać uwagę przy wyborze doradztwa dla firm i spółek.
Spis treści
Na czym polega doradztwo dla firm i spółek?
Doradztwo biznesowe to wyjątkowy rodzaj usług mających na celu porady i wdrożenie nowych rozwiązań. Oczywiście te rozwiązania muszą przynieść firmie odpowiednie korzyści. W praktyce doradztwo dla firm i spółek zawiera w sobie wiele działów począwszy od marketingu poprzez HR aż po transakcje kapitałowe i działy IT. Z tego względu ciężko jest jednoznacznie zdefiniować, na czym polega doradztwo dla firm i spółek, inaczej nazywane doradztwem biznesowym. Eksperci z tej dziedziny są zobowiązani posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie, tak aby profesjonalnie prowadzić swoje usługi doradcze.
Doradztwo dla firm i spółek to rodzaj doradztwa biznesowego, które rozwija się z zawrotną prędkością. Wpływ na to ma pojawienie się wielu nowych technologii a także rosnąca konkurencyjność i stale zmieniający się rynek. Przedsiębiorcy muszą więc dostosować się do panujących warunków i sprawnie podejmować ważne decyzje logistyczne. Wieloletnie doświadczenie firm doradczych dla biznesu gwarantuje podążanie za aktualnymi trendami oraz nie zastopowany rozwój przedsiębiorstwa. Jest to nieoceniona pomoc dla mikro, małych, średnich i dużych firm, którym zależy na nieprzerwanym rozwoju w dynamicznie zmieniających się warunkach.
Jakie usługi obejmuje doradztwo dla firm i spółek?
Zakres usług doradczych dla firm jest w zasadzie nieograniczony, ponieważ obejmują one wszystkie dziedziny związane z zarządzaniem firmą. Najczęściej usługi doradcze dla biznesu obejmują:
– doradztwo finansowe (np. podatkowe i prawne),
– doradztwo strategiczne i tworzenie modeli biznesowych,
– doradztwo informatyczne (IT, bezpieczeństwo danych),
– doradztwo operacyjne przy opracowywaniu nowych kampanii reklamowych, outsourcing.
Doradcy dla firm i spółek zajmują się pozyskiwaniem nowych klientów oraz zwiększeniem sprzedaży. Dotyczy to również rozwoju firmy oraz przewyższania konkurencji. Doradcy biznesowi specjalizują się także w rozwiązywaniu problemów w firmie a także doradzają w jaki sposób pozyskać finansowanie i dotacje. Jeśli więc pragniesz maksymalnie wykorzystać potencjał swojej firmy, zachęcamy do skorzystania z pomocy profesjonalistów w tej dziedzinie.
Jakie korzyści płyną z doradztwa dla firm i spółek?
To, jakie odniesiemy korzyści z korzystania z usług doradztwa biznesowego zależy przede wszystkim od problemów, jakie aktualnie występują w Twojej firmie. Doradztwo dla firm i spółek usprawnia wyznaczone procesy, które obejmują:
– poprawienie jakości środowiska pracy,
– zwiększenie konkurencyjności firmy,
– ograniczenie występowania sytuacji kryzysowych,
– ułatwienie implementowania zmian organizacyjnych,
– odciążenie kadry zarządzającej od zadań operacyjnych, tak aby mogli się oni skupić na zadaniach strategicznych,
– poprawa wyników sprzedaży oraz poziomu zadowolenia klientów.
Kiedy powinno się skorzystać z usług doradców biznesowych?
Doradztwo dla firm i spółek jest szalenie istotne w sytuacji występowania jakichkolwiek problemów w przedsiębiorstwie. Również, jeżeli po raz pierwszy otwierasz działalność gospodarczą, porada eksperta może okazać się tutaj nieoceniona. Także chęć dokonania zmian wewnątrz organizacji bądź reorganizacja procesów (np. produkcji i dystrybucji) znacznie lepiej przebiegają przy pomocy doradztwa dla firm. Przeprowadzanie kluczowych inwestycji staje się prostsze a realizacja nietypowych przedsięwzięć przynosi mniej stresu. Doradcy biznesowi są również przeszkoleni do pracy z zarządzaniem ryzykiem a także pozyskiwaniem nowych źródeł finansowania. Doradca dla firm i spółek pomoże Ci także wybrać odpowiednią dla Twojej firmy formę rozliczania księgowego.
Tak więc, nie ma gotowych rozwiązań na usprawnienie biznesu, ponieważ doradztwo biznesowe dzielimy na takie, które opiera się na pomocy istniejącym już firmom oraz pomoc dla nowo otwartych i raczkujących przedsiębiorstw. W składzie zespołu Finansowego Kompasu znajdują się analitycy bankowi, prawnicy, eksperci finansowi, doradcy biznesowi a także eksperci do spraw marketingu oraz twórcy stron i reklam.
Doradztwo dla firm i spółek krok po kroku
Doradztwo biznesowe podchodzi bardzo indywidualnie do każdego klienta i nie da się jednoznacznie zdefiniować procesu bądź przebiegu takiej pomocy. Proces będzie przebiegał różnie w zależności od tego, z jakimi problemami firma się zmaga. Celem doradztwa dla firm i spółek będzie zawsze poznanie i zrozumienie problemów oraz późniejsze zaimplementowanie trwałych i efektywnych rozwiązań wspomagających. Doradcy koncentrują się na 3 podstawowych obszarach:
– identyfikacji problemów,
– wyznaczeniu celów,
– znalezieniu rezerw (czyli miejsc, w których można jeszcze wprowadzić zmiany).
Pierwszym krokiem będzie oczywiście identyfikacja problemów występujących w przedsiębiorstwie. Po dokładnej analizie będzie możliwe ustalenie celów interwencji oraz określenie, jakich mocnych stron firma jeszcze nie wykorzystuje na 100%. Po opracowaniu celów eksperci sporządzają i wdrażają odpowiednie rozwiązania a następnie monitorują efekty ich działań.
Jakie doradztwo biznesowe wybrać?
Przede wszystkim należy upewnić się, że cele usługi doradczej zostały jasno zdefiniowane. Dodatkowo doradcy powinni okazywać wysoki powiem wiedzy eksperckiej z zakresu doradztwa dla firm i spółek. Odpowiednie przygotowanie doradców biznesowych jest tutaj kluczem do sukcesu i nowych pomysłów.
Autor: Kazimierz Janiczek
Zajmuję się analizowaniem codziennych zmian w ofercie produktowej największych instytucji finansowych w Polsce. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, wyślij je tutaj.