Czym jest doradztwo finansowe dla firm i spółek?

Wyprzedź konkurencje dzięki wsparciu eksperta kredytowego Grupy FK

Zapewnij swojemu biznesowi możliwość rozwoju dzięki finansowaniu bankowemu dla firm. Sprawdź najlepsze oferty kredytowe dla Twojego PKD. Zobacz dlaczego przedsiębiorcy wybierają Grupę Finansowy Kompas.

Najniższa rata wynosi

3 najlepsze oferty z możliwością wcześniejszej spłaty

1391 osób wybrało tą ofertę

Prowizja

%

Oprocentowanie

%

Kwota do spłaty

Miesięczna rata

Średnia ocena:
4.3/5

2484 osób wybrało tą ofertę

Prowizja

%

Oprocentowanie

%

Kwota do spłaty

Miesięczna rata

Średnia ocena:
4.5/5

819 osób wybrało tą ofertę

Prowizja

%

Oprocentowanie

%

Kwota do spłaty

Miesięczna rata

Średnia ocena:
3.5/5

Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych z oferty banków oraz informacji podanych przez Klientów. Kompas nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych powyżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

PLN
PLN
PLN

Po co Ci ekspert kredytowy?

Prawie każdy bank ma więcej niż jedną ofertę kredytu dla firm. Marża i warunki końcowe różnią się w zależności od branży oraz rodzaju opodatkowania. 

Bezpłatne wsparcie eksperta

Ty nic nie płacisz, to banki ponoszą koszty za pomoc w obsłudze zgodnie z prowizją pośrednika KNF. To nic nie kosztuje.

Pomoc z formalnościami

Dział prawny pomoże Ci z dokumentami i zaświadczeniami, które może wymagać bank. Nie musisz martwić się formalnościami.

Lepsze warunki kredytowania

Porównując oferty finansowania dla firm, możesz zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych na końcowym RRSO.

Lepsza płynność finansowania to osobisty specjalista kredytowy

Przed złożeniem jakiegokolwiek wniosku kredytowego upewnimy się, że dokumenty które przedłożymy w banku pozwolą nam uzyskać najkorzystniejsze rozwiązanie. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z ciężkimi sytuacjami w bazach MIG BR oraz Biura Informacji Kredytowej. NIGDY nie składamy zbędnych zapytań.

Szybka decyzja finansowa

Dokładamy wszelkich starań, aby proces uzyskiwania kredytu firmowego przebiegał płynnie. Obsługujemy procesy skrócone i przyśpieszone wnioski.

Praktyczna wiedza ekspertów

Nasi współpracownicy to doświadczeni eksperci z wieloletnią praktyką bankową. Dzięki naszej analizie zmniejszysz koszty kredytu o nawet 50%.

Dojazd eksperta mobilnego

Od 2019 roku świadczymy obsługę mobilną. Możemy spotkać się też w biurze lub w placówce banku. Dojeżdżamy do dużych i małych miast.

Co mówią o nas klienci?

Mariusz, branża transportowa

jestem w 100% zadowolony z usług pana Konrada. cały proces szczęśliwie zakończony podpisaniem umowy kredytowej. 

Janusz, branża motoryzacyjna

To na prawdę mega szybkie kredyty dla firm a do tego możliwość wcześniejszej spłaty. Otrzymując decyzję w 2 dni mogę być zadowolony. 

Robert, branża budowlana

Kapitalni ludzie, najlepsze rozwiązanie doradca kredytowy przesłał mi po godzinie. Z czystym sumieniem można powierzyć im całą robotę. 

Kim jesteśmy?

„Jesteśmy dla Państwa oszczędnością czasu i pieniędzy. Dokładnie i rzetelnie analizujemy Państwa sytuację finansową aby wybrane rozwiązanie najlepiej spełniało Państwa potrzeby. Nasza infolinia dostępna jest przez 7 dni w tygodniu a dla Państwa wygody dysponujemy ekspertami mobilnymi, którzy dojeżdżają z dokumentami pod wybrany adres.”

​Ponad 100 pozytywnych opinii i referencji!

Średnia ocen 5/5
Facebook
Średnia ocen 5/5
Google
Adam-Bogucki-Dyrektor-Finansowy

Adam Bogucki
- Dyrektor Finansowy

Zajmuje w firmie szczególne miejsce. Współzarządza całym przedsiębiorstwem i jest jedną z najważniejszych osób w zespole Finansowego Kompasu. Pracuje od ponad 17 lat w branży kredytowej koordynując działem prawnym i zespołem analityków finansowych. 

Kazimierz Janiczek
- Prezes Zarządu

Stoi na czele zarządu i reprezentuje Finansowy Kompas. Dba o nasz ciągły rozwój oraz kieruje działalnością. Jego doświadczenie obejmuje wieloletnią praktykę bankową. Pracował przez lata jako analityk bankowy w jednym z największych banków w Polsce.

Właściwy kierunek finansów to Finansowy Kompas

Doradca bankowy to sprzedawca a jego celem jest comiesięczna sprzedaż jak największej liczby produktów. RRSO kredytu firmowego w różnych bankach może różnić się nawet o 6%. Grupa Finansowy Kompas jest niezależna od banków i instytucji finansowych. Pracujemy wyłącznie na Twoją korzyść.

Pamiętaj, że już po 4 zapytaniach w banku spada Twoja ocena zdolności kredytowej. Finansowy Kompas przedstawi Ci wszystkie możliwości bez naruszania Twojej szansy na najtańszy kredyt. Porównaj najlepsze oferty w 1 miejscu bez składania zbędnych zapytań w bankach.

Niestety, kalkulatory online nie uwzględniają nawet połowy czynników wpływających na finalną ofertę banku. Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową znacznie dokładniej niż kalkulatory, uwzględniając przy tym wszystkie czynniki decydujące.

Możesz liczyć na naszą pomoc przez cały okres kredytowania oraz po nim. Oferujemy również wsparcie prawne. Jesteśmy dostępni pod telefonem przez 7 dni w tygodniu.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami

Zadzwoń na infolinię

Nasi specjaliści są dostępni przez 7 dni w tygodniu.

Zamów rozmowę

Średni czas do kontaktu eksperta wynosi około 45 minut.

Wyróżnienia i nagrody

Osiągnięcia Finansowego Kompasu sięgają zakresu najwyższej jakości obsługi oraz wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów i usług.

Doradztwo kredytowe dla firm i spółek - ekspert finansowy wyjaśnia

Prowadząc biznes we współczesnych realiach przedsiębiorcy są zmuszeni nauczyć się szybko i sprawnie reagować na wszystkie zachodzące zmiany i unowocześnienia. Podejmowanie dobrych decyzji pod presją czasu to umiejętność, która do swojego opanowania wymaga czasu, doświadczenia a także mocnych nerwów i odpowiedniej wiedzy. Podpowiadamy czym cechuje się dobre doradztwo biznesowe oraz na co zwracać uwagę przy wyborze doradztwa dla firm i spółek. 

Spis treści

Na czym polega doradztwo dla firm i spółek?

Doradztwo biznesowe to wyjątkowy rodzaj usług mających na celu porady i wdrożenie nowych rozwiązań. Oczywiście te rozwiązania muszą przynieść firmie odpowiednie korzyści. W praktyce doradztwo dla firm i spółek zawiera w sobie wiele działów począwszy od marketingu poprzez HR aż po transakcje kapitałowe i działy IT. Z tego względu ciężko jest jednoznacznie zdefiniować, na czym polega doradztwo dla firm i spółek, inaczej nazywane doradztwem biznesowym. Eksperci z tej dziedziny są zobowiązani posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie, tak aby profesjonalnie prowadzić swoje usługi doradcze. 

Doradztwo dla firm i spółek to rodzaj doradztwa biznesowego, które rozwija się z zawrotną prędkością. Wpływ na to ma pojawienie się wielu nowych technologii a także rosnąca konkurencyjność i stale zmieniający się rynek. Przedsiębiorcy muszą więc dostosować się do panujących warunków i sprawnie podejmować ważne decyzje logistyczne. Wieloletnie doświadczenie firm doradczych dla biznesu gwarantuje podążanie za aktualnymi trendami oraz nie zastopowany rozwój przedsiębiorstwa. Jest to nieoceniona pomoc dla mikro, małych, średnich i dużych firm, którym zależy na nieprzerwanym rozwoju w dynamicznie zmieniających się warunkach.

Jakie usługi obejmuje doradztwo dla firm i spółek?

Zakres usług doradczych dla firm jest w zasadzie nieograniczony, ponieważ obejmują one wszystkie dziedziny związane z zarządzaniem firmą. Najczęściej usługi doradcze dla biznesu obejmują:

– doradztwo finansowe (np. podatkowe i prawne),

– doradztwo strategiczne i tworzenie modeli biznesowych,

– doradztwo informatyczne (IT, bezpieczeństwo danych),

– doradztwo operacyjne przy opracowywaniu nowych kampanii reklamowych, outsourcing.

Doradcy dla firm i spółek zajmują się pozyskiwaniem nowych klientów oraz zwiększeniem sprzedaży. Dotyczy to również rozwoju firmy oraz przewyższania konkurencji. Doradcy biznesowi specjalizują się także w rozwiązywaniu problemów w firmie a także doradzają w jaki sposób pozyskać finansowanie i dotacje. Jeśli więc pragniesz maksymalnie wykorzystać potencjał swojej firmy, zachęcamy do skorzystania z pomocy profesjonalistów w tej dziedzinie. 

Jakie korzyści płyną z doradztwa dla firm i spółek?

To, jakie odniesiemy korzyści z korzystania z usług doradztwa biznesowego zależy przede wszystkim od problemów, jakie aktualnie występują w Twojej firmie. Doradztwo dla firm i spółek usprawnia wyznaczone procesy, które obejmują:

– poprawienie jakości środowiska pracy,

– zwiększenie konkurencyjności firmy,

– ograniczenie występowania sytuacji kryzysowych,

– ułatwienie implementowania zmian organizacyjnych,

– odciążenie kadry zarządzającej od zadań operacyjnych, tak aby mogli się oni skupić na zadaniach strategicznych,

– poprawa wyników sprzedaży oraz poziomu zadowolenia klientów.

Kiedy powinno się skorzystać z usług doradców biznesowych?

Doradztwo dla firm i spółek jest szalenie istotne w sytuacji występowania jakichkolwiek problemów w przedsiębiorstwie. Również, jeżeli po raz pierwszy otwierasz działalność gospodarczą, porada eksperta może okazać się tutaj nieoceniona. Także chęć dokonania zmian wewnątrz organizacji bądź reorganizacja procesów (np. produkcji i dystrybucji) znacznie lepiej przebiegają przy pomocy doradztwa dla firm. Przeprowadzanie kluczowych inwestycji staje się prostsze a realizacja nietypowych przedsięwzięć przynosi mniej stresu. Doradcy biznesowi są również przeszkoleni do pracy z zarządzaniem ryzykiem a także pozyskiwaniem nowych źródeł finansowania. Doradca dla firm i spółek pomoże Ci także wybrać odpowiednią dla Twojej firmy formę rozliczania księgowego. 

Tak więc, nie ma gotowych rozwiązań na usprawnienie biznesu, ponieważ doradztwo biznesowe dzielimy na takie, które opiera się na pomocy istniejącym już firmom oraz pomoc dla nowo otwartych i raczkujących przedsiębiorstw. W składzie zespołu Finansowego Kompasu znajdują się analitycy bankowi, prawnicy, eksperci finansowi, doradcy biznesowi a także eksperci do spraw marketingu oraz twórcy stron i reklam.

Doradztwo dla firm i spółek krok po kroku

Doradztwo biznesowe podchodzi bardzo indywidualnie do każdego klienta i nie da się jednoznacznie zdefiniować procesu bądź przebiegu takiej pomocy. Proces będzie przebiegał różnie w zależności od tego, z jakimi problemami firma się zmaga. Celem doradztwa dla firm i spółek będzie zawsze poznanie i zrozumienie problemów oraz późniejsze zaimplementowanie trwałych i efektywnych rozwiązań wspomagających. Doradcy koncentrują się na 3 podstawowych obszarach:

– identyfikacji problemów,

– wyznaczeniu celów,

– znalezieniu rezerw (czyli miejsc, w których można jeszcze wprowadzić zmiany).

Pierwszym krokiem będzie oczywiście identyfikacja problemów występujących w przedsiębiorstwie. Po dokładnej analizie będzie możliwe ustalenie celów interwencji oraz określenie, jakich mocnych stron firma jeszcze nie wykorzystuje na 100%. Po opracowaniu celów eksperci sporządzają i wdrażają odpowiednie rozwiązania a następnie monitorują efekty ich działań. 

Jakie doradztwo biznesowe wybrać?

Przede wszystkim należy upewnić się, że cele usługi doradczej zostały jasno zdefiniowane. Dodatkowo doradcy powinni okazywać wysoki powiem wiedzy eksperckiej z zakresu doradztwa dla firm i spółek. Odpowiednie przygotowanie doradców biznesowych jest tutaj kluczem do sukcesu i nowych pomysłów. 

Autor: <b>Kazimierz Janiczek</b>

Autor: Kazimierz Janiczek

Zajmuję się analizowaniem codziennych zmian w ofercie produktowej największych instytucji finansowych w Polsce. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, wyślij je tutaj.

Logo Finansowy Kompas Kraków

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń do nas. Odezwiemy się jeszcze tego samego dnia.

+48 736 840 471

Kalkulator dla firm z Finansowym Kompasem

Oceń nas:

5/5 - (14 votes)

Pozostałe artykuły z poradnika finansowego

Bądź na bieżąco z Finansowym Kompasem. Nasi eksperci dzielą się tu swoją bezcenną wiedzą i doświadczeniem. 

dziewczyna wskazuje kontakt z finansowym kompasem
Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na niezobowiązującą konsultację
dziewczyna wskazuje kontakt z finansowym kompasem

Zamów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą!

0 zł za
konsultacje finansowe

Aż 16 banków
współpracujących

Do 50% niższa
rata kredytu

ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.

Zamów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą!
ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.

Zamów bezpłatny kontakt

Zaufaj ekspertom z wieloletnią praktyką

Aż 43
instytucje w 1 miejscu

Od 17 lat
na Polskim rynku

Ponad 60%
klientów z polecenia

ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas © Kancelaria Finansowa All-In-One: Finanse, Ubezpieczenia, Wsparcie Prawne

Zamów bezpłatny kontakt

Zaufaj ekspertom z wieloletnią praktyką
ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas © Kancelaria Finansowa All-In-One: Finanse, Ubezpieczenia, Wsparcie Prawne