Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić ze wsparciem eksperta

Porównaj bezpłatnie oferty najlepszych kredytów gotówkowych. Zaoszczędź nawet nawet 19 021,13 PLN dzięki współpracy z ekspertami grupy Finansowy Kompas.

Ponad 50% kredytów i pożyczek pozyskiwanych jest z ekspertem.

Ponad 70% Polaków w wieku 18-60 lat zaciągnęło kredyt.

Ponad 80% mieszkań na potrzeby własne finansowane jest za pomocą kredytów.

Najniższa rata wynosi

Oto 3 najlepsze oferty

1167 osób wybrało tą ofertę

Prowizja

%

Oprocentowanie

%

Kwota do spłaty

Miesięczna rata

Średnia ocena:
4.7/5

2334 osób wybrało tą ofertę

Prowizja

%

Oprocentowanie

%

Kwota do spłaty

Miesięczna rata

Średnia ocena:
4.4/5

1019 osób wybrało tą ofertę

Prowizja

%

Oprocentowanie

%

Kwota do spłaty

Miesięczna rata

Średnia ocena:
3.9/5

Przedstawiona symulacja została przygotowana na podstawie aktualnych danych z oferty banków oraz informacji podanych przez Klientów. Kompas nie ponosi odpowiedzialności za błędy obliczeniowe, zmiany w danych banków, o których nie zostało powiadomione, oraz błędy spowodowane podaniem przez Klienta nieprawdziwych informacji. Oferty kredytów przygotowane przez banki mogą różnić się od przedstawionych powyżej wyników. Symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

PLN
PLN
PLN

Jak zaoszczędzić 19 021,13 zł na 2% różnicy w RRSO?

Przy kredycie 150 000 PLN na 10 lat, o oprocentowaniu 9% suma spłat wynosi 228 016,39 zł. Jeżeli zmniejszymy oprocentowanie do 7% to przy tych samych warunkach kredytu zapłacimy 208 995,26 zł.

Oznacza to, że różnica wynosząca 2% pozwala zaoszczędzić 19 021,13 zł.
Kazimierz Janiczek
Prezes Zarządu

Kredyt gotówkowy z pomocą eksperta - czy warto?

Na rynku działa kilkanaście banków. Prawie każdy z nich ma więcej niż jedną ofertę kredytu gotówkowego lub pożyczki. Jako wiodący eksperci na rynku kredytów gotówkowych analizujemy na bieżąco wszelkie rzeczywiste warunki końcowe, które uzyskują nasi klienci.

Darmowa pomoc w wyborze​ oferty

Ty nic nie płacisz, to banki ponoszą koszty za pomoc w obsłudze zgodnie z prowizją pośrednika KNF. To nic nie kosztuje.

Zajmujemy się formalnościami

Dział prawny pomoże Ci z dokumentami i zaświadczeniami, które może wymagać bank. Nie musisz martwić się formalnościami.

Zaoszczędź na oprocentowaniu kredytu gotówkowego

Porównując oferty kredytów i pożyczek, możesz zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych na końcowym RRSO.

Zyskaj pewność dobrego wyboru

Nie warto samemu chodzić po bankach. Sprawdź najlepsze pożyczki i kredyty w 1 miejscu. Eksperci Finansowego Kompasu na bieżąco monitorują rynek i sprawdzają wszystkie oferty bankowe.

Szybka decyzja kredytowa

Dokładamy wszelkich starań, aby proces kredytowania przebiegał jak najsprawniej. Obsługujemy procesy skrócone i przyśpieszone wnioski.

Doświadczeni specjaliści

Nasi współpracownicy to doświadczeni eksperci z wieloletnią praktyką bankową. Z nami zwiększysz szanse na uzyskanie taniego finansowania.

Dojazd eksperta mobilnego

Od 2019 roku świadczymy obsługę mobilną. Ekspert przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres. Możemy spotkać się również w biurze lub w placówce banku.

Kim jesteśmy?

„Jesteśmy dla Państwa oszczędnością czasu i pieniędzy. Dokładnie i rzetelnie analizujemy Państwa sytuację finansową aby wybrane rozwiązanie najlepiej spełniało Państwa potrzeby. Nasza infolinia dostępna jest przez 7 dni w tygodniu a dla Państwa wygody dysponujemy ekspertami mobilnymi, którzy dojeżdżają z dokumentami pod wybrany adres.”

​Ponad 100 pozytywnych opinii i referencji!

Średnia ocen 5/5
Facebook
Średnia ocen 5/5
Google
Adam-Bogucki-Dyrektor-Finansowy

Adam Bogucki
- Dyrektor Finansowy

Zajmuje w firmie szczególne miejsce. Współzarządza całym przedsiębiorstwem i jest jedną z najważniejszych osób w zespole Finansowego Kompasu. Pracuje od ponad 17 lat w branży kredytowej koordynując działem prawnym i zespołem analityków finansowych. 

Kazimierz Janiczek
- Prezes Zarządu

Stoi na czele zarządu i reprezentuje Finansowy Kompas. Dba o nasz ciągły rozwój oraz kieruje działalnością. Jego doświadczenie obejmuje wieloletnią praktykę bankową. Pracował przez lata jako analityk bankowy w jednym z największych banków w Polsce.

Jesteśmy rzetelną firmą zarejestrowaną w Komisji Nadzoru Finansowego - KNF

11 000+

Zadowolonych Klientów Kompasu

separator01.jpg

Dążymy do tego, aby wszystkim kredytobiorcom przedstawiać warunki umów w prosty i czytelny sposób.

107 mln+

Zaoszczędzonych pieniędzy

separator01.jpg

Ponad 60% naszych Klientów to osoby z poleceń, które dowiedziały się o Finansowym Kompasie od zadowolonych znajomych.

328 mln+

Uruchomionych kredytów

separator01.jpg

Stale poszerzamy horyzonty i aktualizujemy naszą wiedzę z zakresu finansów, bankowości i prawa.

Sprawdź bezpłatnie, który bank da Ci najlepsze warunki

Wpisz dane:

Właściwy kierunek Twoich finansów

Doradca klienta w banku to sprzedawca, któremu zależy na comiesięcznej sprzedaży jak największej liczby drogich produktów. RRSO oferty kredytowej w różnych bankach może różnić się nawet o 5,5%. Eksperci Finansowego Kompasu są niezależni od banków i instytucji finansowych. Pracujemy wyłącznie na Twoją korzyść.

Pamiętaj, że już po 4 zapytaniach w banku spada Twoja ocena kredytowa. Kompas przedstawi Ci wszystkie rozwiązania bez naruszania Twojej możliwości na najtańszy kredyt. Porównaj najlepsze oferty w 1 miejscu bez składania zbędnych zapytań w bankach.

Niestety, kalkulatory online nie uwzględniają nawet połowy czynników wpływających na ostateczną ofertę kredytu. Przebadamy Twoją sytuację finansową lepiej niż kalkulatory kredytowe uwzględniając wszystkie czynniki decydujące.

Jak wygląda współpraca z Grupą Finansowy Kompas?

1. Zadzwoń lub wypełnij formularz

Wyznaczmy indywidulanego eksperta, który przeprowadzi Cię przez cały proces kredytowania. 

2. Porównaj propozycje banków

Przestawimy Ci najlepsze rozwiązania dopasowane do Twojej branży zatrudnienia i celu kredytowania.

3. Złóż wnioski do tych najlepszych

Negocjujemy warunki nawet w 4 bankach jednocześnie. Zadbamy o to by oferta była jasna i czytelna.

4. Wybierz najkorzystniejszy wariant

Przedstawimy Ci oferty końcowe banków. Ty wybierzesz tą, która będzie najlepiej spełniać Twoje oczekiwania.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami

Zadzwoń na infolinię

Nasi specjaliści są dostępni przez 7 dni w tygodniu.

Zamów rozmowę

Średni czas do kontaktu eksperta wynosi około 45 minut.

Wyróżnienia i nagrody

Osiągnięcia Finansowego Kompasu sięgają zakresu najwyższej jakości obsługi oraz wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów i usług.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy na kwotę 300 tysięcy złotych?

Wysoka kwota cechuje zazwyczaj kredyty takie jak hipoteczne, celowe, inwestycyjne. Kredyt na 300 tysięcy złotych nie jest niczym nadzwyczajnym, jeśli myślimy o hipotece, czy produktach dla firm. Jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy to standardowo można spotkać się z ofertą na maksymalnie do 200 tys. zł. Z pomocą eksperta finansowego kwota kredytu gotówkowego może sięgnąć aż 300 tys. zł. Należy jednak pamiętać, że kredyty na taką kwotę wymagają od nas wykazania się dużo lepszą zdolnością kredytową. Dodatkowo, bank będzie wymagał przedstawiania wielu dokumentów i zaświadczeń a także spełnienia większej ilości określonych warunków. Jak dostać kredyt gotówkowy na 300 tysięcy złotych?

Spis treści

Kredyt gotówkowy 300 tys. – jak i gdzie dostać?

Tak jak wspomnieliśmy, będziesz zobowiązany spełnić szereg różnych kryteriów i wymagań. Najdokładniej bank prześwietli Twoją historię kredytową (która musi okazać się pozytywna), scoring oraz zdolność kredytową (która musi okazać się odpowiednio wysoka). Zdolność kredytowa obliczana jest indywidualnie w oparciu o wiele różnych czynników. Bank policzy Twoje miesięczne koszty utrzymania, liczbę domowników (w tym wszystkie dzieci na utrzymaniu poniżej lat 18), aktualnie spłacane kredyty i pożyczki a także dodatkowe rachunki. Również wliczają się w nie limity na koncie osobistym. Z tego względu, przed złożeniem wniosku warto spłacić wszystkie aktualne zobowiązania. Scoring z kolei jest punktowym odpowiednikiem Twojej terminowości i regularności w spłatach. Każda rata zapłacona po terminie obniża Twój scoring i analogicznie każda zgodna z harmonogramem wpłata podwyższa go. 

Istotną rolę odegra również cel kredytowania. W przypadku kredytów hipotecznych lub firmowych przeznaczenie pieniędzy jest z góry określone w umowie. Ze względu na to, że kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolną kwotę jest on trudniejszy do zdobycia. Aby uzyskać kredyt gotówkowy na aż 300 000 PLN musisz wykazać się odpowiednio wysokimi dochodami, świetnym scoringiem oraz przeznaczeniem środków. Taki kredyt można wykorzystać np na nowy samochód, domek letniskowy lub jacht. 

Jaka rata kredytu gotówkowego na 300 tys zł?

Podpowiadamy, jak wysoka może okazać się rata kredytu gotówkowego na 300 tysięcy złotych. Oczywiście wysokość miesięcznej raty będzie różna w zależności od okresu kredytowania. Im szybciej chcesz spłacić zobowiązanie, tym rata będzie większa. Jeśli rozłożysz swój kredyt na np. 30 lat, w tej sytuacji raty będą niższe. 

Okres spłaty kredytu to jednak nie wszystko, ponieważ na wysokość rat wpływa także oprocentowanie kredytu. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne, w zależności od oferty. Również wysokość posiadanego wkładu własnego przyczynia się do ostatecznego ustalenia miesięcznej raty. Na przykład, kredyt hipoteczny w wysokości 300 tys. złotych na 25 lat będzie skutkował koniecznością uiszczania comiesięcznej opłaty w wysokości 1500 zł. W przypadku kredytu gotówkowego na 300 tys. zł, który zawieramy np. na 5 lat rata wynosić będzie ponad 5000 zł miesięcznie. 

Maksymalny okres kredytowania na kredyt gotówkowy 300 tys. zł

Kredyt gotówkowy na 300 tys złotych można rozłożyć w spłacie nawet na 10 lat, niemniej jednak wyłącznie pod warunkiem, że nasza zdolność i wiarygodność kredytowa są nienaganne. O kredyt gotówkowy do 300 tys zł można ubiegać się w zasadzie w każdym banku, jednak warto porównać ze sobą oferty zanim podpiszemy ostateczną umowę. 

Jeżeli zastanawiamy się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego, to zazwyczaj poszukujemy ofert promocyjnych. Jednak warto wiedzieć, iż oznaczenie kredytu w kampanii marketingowej jako „promocyjny kredyt gotówkowy” nie zawsze oznacza, że jest to wyjątkowo korzystna oferta. Zdarza się, że bank proponuje niższe oprocentowanie w zamian za bardzo wysoką prowizję i vice versa. 

Tanie kredyty gotówkowe do 300 tysięcy zł

Aby ostatecznie stwierdzić, która oferta jest najkorzystniejsza należy porównać ich wiele. Największą uwagę oczywiście powinniśmy zwracać na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Dodatkowym czynnikiem decydującym o korzystności oferty jest koszt całkowity kredytu. 

Koszty kredytów gotówkowych to nie tylko ich oprocentowania nominalne, lecz także prowizje i koszty dodatkowe naliczane przez bank. Możliwe, że bank będzie kazał nam również wykupić dodatkowe ubezpieczenie np. na wypadek utraty pracy lub zdolności do wykonywania pracy. Te czynniki wpływają na całkowity koszt kredytu gotówkowego. Oczywiste jest, że najtańszy kredyt to taki, w którym całkowity koszt i RRSO są najmniejsze. 

Podsumowując, kredyt gotówkowy powyżej 100 000 zł to coraz częstsze rozwiązanie wybierane przez Polaków. Wielu obywateli policzyło i stwierdziło, że bardziej opłaca im się wziąć kredyt gotówkowy i kupić nowy samochód, niż odkładać pieniądze na koncie przez długie lata i patrząc na stale wzrastające ceny. Aktualnie obecne stopy procentowe są na najniższym poziomie od 1995 roku, co sprawia, że stawka procentowa, po której pożyczają sobie pieniądze banki (WIBOR), jest niska. To z kolei powoduje, że oprocentowanie kredytów gotówkowych jest rekordowo niskie.

Autor: <b>Kazimierz Janiczek</b>

Autor: Kazimierz Janiczek

Zajmuję się analizowaniem codziennych zmian w ofercie produktowej największych instytucji finansowych w Polsce. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, wyślij je tutaj.

Logo Finansowy Kompas Kraków

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń do nas. Odezwiemy się jeszcze tego samego dnia.

+48 736 840 471

Kalkulator gotówkowy z Finansowym Kompasem

Oceń nas:

5/5 - (15 votes)

Pozostałe artykuły z poradnika finansowego

Bądź na bieżąco z Finansowym Kompasem. Nasi eksperci dzielą się tu swoją bezcenną wiedzą i doświadczeniem. 

dziewczyna wskazuje kontakt z finansowym kompasem
Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na niezobowiązującą konsultację
dziewczyna wskazuje kontakt z finansowym kompasem

Zamów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą!

0 zł za
konsultacje finansowe

Aż 16 banków
współpracujących

Do 50% niższa
rata kredytu

ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.

Zamów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą!
ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.

Zamów bezpłatny kontakt

Zaufaj ekspertom z wieloletnią praktyką

Aż 43
instytucje w 1 miejscu

Od 17 lat
na Polskim rynku

Ponad 60%
klientów z polecenia

ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas © Kancelaria Finansowa All-In-One: Finanse, Ubezpieczenia, Wsparcie Prawne

Zamów bezpłatny kontakt

Zaufaj ekspertom z wieloletnią praktyką
ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas © Kancelaria Finansowa All-In-One: Finanse, Ubezpieczenia, Wsparcie Prawne