Pomoc frankowiczom i odfrankowienie

Finansowy Kompas już od ponad 16 lat pomaga osobom, które zaciągnęły kredyty we frankach. Wspólnie przeprocesowaliśmy już skutecznie ponad 100 wniosków.

Prawnicy z wieloletnim stażem pracy

Pierwsza rozmowa z prawnikiem bezpłatna

Eksperci z ponad 16-letnim doświadczeniem

Opinie naszych klientów

kalkulatory online rzeczywiscie malo co dają dopiero ekspert finansowy i prawnik mogli w rzeczywisty sposob ocenic nasza sytuacje. udalo się kredyt unieważnić, co jest dla nas duzym sukcesem. dajemy 5 gwiazek bezkompromisowo!1
anonim..
Unieważnienie kredytu we frankach
kredyt z franków zamieniony zistał na złotówki, z czego jestem bardzo zadowolony. Takiego rezultatu nikt się nie spodziewał. Wszystkim frankowiczom serdecznie radzę skorzystać z pomocy eksperta. Pozdrawiam i polecam.
Mateusz Buda
Odfrankowienie kredytu

Szybka i łatwa pomoc prawnika w Krakowie

Świadczymy kompleksowe usługi prawne, a w tym między innymi sporządzanie opinii prawnych, udzielanie porad prawnych a także reprezentowanie klienta przed każdym rodzajem sądu. Reprezentujemy naszych klientów także przed organami administracji publicznej. Świadczymy stałe usługi prawne już od ponad 16 lat w Polsce.

Ponad 100 pozytywnych opinii!

biznesmen w trakcie spotkania

Zapewnij sobie profesjonalne doradztwo prawne

Zatrudniamy najlepszych prawników z całej Polski, mających wieloletnie doświadczenie zawodowe.

home office przy biurku

Skuteczne rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych

Nasze usługi prawne charakteryzują się maksymalną skutecznością oraz niezawodnością.

Jak wygląda współpraca z Grupą Finansowy Kompas?

Zamów kontakt

Wypełniając formularz lub telefonicznie.

Porozmawiaj z prawnikiem

Pierwsza konsultacja jest zawsze darmowa.

Ustal plan działania

Wspólnie z prawnikiem obierz swój cel.

Rozwiąż sprawę

Z Grupą FK żadna sytuacja nie jest beznadziejna!

Prawnicy z wieloletnim doświadczeniem

Gdzie szukać najlepszego doradztwa prawnego w Krakowie?

Finansowy Kompas już od ponad kilkunastu lat w Polsce troszczy się o bezpieczeństwo swoich klientów. Nasza usługa jest kompleksowa i obejmuje również pomoc dla osób, które zaciągnęły kredyt we frankach (tzw. frankowicze).

Porady prawne w Krakowie z ekspertem

Nasz obszar pomocy to: obsługa prawna firm, porady prawne, reprezentacja procesowa, pomoc frankowiczom, prawo cywilne i gospodarcze, prawo rodzinne, prawo pracy, prawo karne, prawo administracyjne.

Jak uwolnić się od kredytu we frankach? Ekspert z Krakowa wyjaśnia

Kredyt we frankach to problem niespełna miliona Polaków. Jak wiemy, w poprzednich latach panował trend zaciągania kredytów w obcych walutach. Wynikało to oczywiście z dużej dysproporcji pomiędzy stopami procentowymi w Polsce i w Europie, co przekładało się na tańsze kredyty w walutach innych niż polski złoty. Umowy na tak zwane kredyty frankowe w dużej mierze zawierają ukryte klauzule waloryzacyjne (klauzule określające w jaki sposób kredyt zostanie wypłacony i jak będzie spłacany) a te z kolei mogą mieć wpływ nawet na ważność umowy. To właśnie te klauzule są powodem największych sporów z bankami.

Spis treści

Pierwszym krokiem więc powinno być zlokalizowanie ów klauzul i postanowień, które bezpośrednio wpływają na sposób spłaty i wypłaty finansowania. Następnie, analizujemy te postanowienia w świetle przepisu art. 385 1 § 1 k.c., który określa, kiedy postanowienia zawarte z konsumentem nie są wiążące. W rzeczywistości nie obędzie się tutaj bez wsparcia prawnika, który będąc ekspertem w tej dziedzinie bez żadnych większych trudności odnajdzie newralgiczne postanowienia. To z kolei przyczyni się do oceny owych postanowień pod kątem ich stosowności i skuteczności. 

Jeśli chodzi o sprawy frankowe banki wciąż nie podejmują się przedsądowego rozwiązania tematu – zazwyczaj konieczne jest wniesienie powództwa sądowego

W sytuacji, gdy udowodniona zostanie obecność klauzul abuzywnych w umowie kredytowej (lub jeśli na skutek ich umieszczenia umowa przestaje być ważna) – należy rozważyć skierowanie sprawy do Sądu. Samo zajęcie się powództwem warto oddać w ręce ekspertów. Finansowy Kompas współpracuje z najlepszymi prawnikami z wieloletnim stażem, którzy są w stanie tak pokierować swoimi działaniami, by nasz klient zawsze odniósł sukces.

Pomoc prawna frankowiczom Kraków – jak przygotować się do procesu?

Najpierw potrzebujesz skompletować wszystkie niezbędne dokumenty. Należą do nich: umowa kredytowa, wszystkie załączniki oraz aneksy a także umowa zakupu nieruchomości. Oczywiście przydatne mogą się okazać regulaminy bankowe aktualne w momencie podpisywania umowy. Przygotuj także oświadczenie o kwocie udzielonego kredytu, wysokości rat oraz dacie uruchomienia kredytu. Istotne jest aby przedłożyć wysokość poszczególnych transz i zastosowany przez bank kurs waluty. Te dokumenty uzyskamy w banku, co później może nam rozjaśnić jaka jest nasza sytuacja i o jakie kwoty możemy ubiegać się w Sądzie. 

W następnym celu powinieneś obliczyć wartości potencjalnego roszczenia, czyli ocenić, które z możliwych roszczeń okazują się być dla Ciebie najkorzystniejsze. Zastanów się także nad tym, które z roszczeń najprawdopodobniej odniosą sukces. Następnie, przygotowujemy powództwo. 

Gdy już określisz swoje roszczenia wobec banku, pora na obliczenie potencjalnego ryzyka w razie przegranej sprawy (czyli oddalonego powództwa). Koszty takiego przedsięwzięcia zawierają wynagrodzenie dla kancelarii, opłaty sądowe (około 1000 PLN) wraz z kosztami opłaty skarbowej (17 PLN). Dodatkowo możesz również zapłacić za koszty ewentualnych zaliczek na biegłego zajmującego się rachunkowością oraz koszty zastępstwa pełnomocnika banku. Zdecydowanie się na wniesienie powództwa do Sądu powinno być poparte dokładną analizą możliwych strat i zysków.

Po wniesieniu pozwu do sądu masz prawo uczestniczyć we wszystkich rozprawach. Dodatkowo jesteś na bieżąco informowany o przebiegu sprawy. Równie ważnym elementem są Twoje własne zeznania w charakterze strony. Powinieneś wtedy pamiętać kiedy składałeś wniosek, z kim o wniosku rozmawiałeś i jakie informacje zostały Ci udzielone przez reprezentanta danego banku. 

O co mogę pozwać sąd w przypadku umów frankowych w Krakowie?

Przyjmuje się, że klient ma 3 możliwości:

– wezwanie do zapłaty – jest to najczęściej wybierana forma powództwa. Statystycznie często idzie w parze z dodatkowymi żądaniami takimi jak stwierdzenie abuzywności lub nieważności.

– unieważnienie umowy – zazwyczaj zgłaszane wtedy, gdy umowa jest nadal wykonywana przez kredytobiorców. Pozew zostanie rozpatrzony pozytywnie tylko jeśli zawarte w umowie klauzule naruszają zasady współżycia, wobec czego umowa staje się unieważniona. W przypadku unieważnienia umowy zwracacie sobie z bankiem wszystkie otrzymane od siebie kwoty. Może się zdarzyć, choć jest to mniej prawdopodobny scenariusz, że to jedynie bank będzie musiał zwrócić Ci kwot roszczeń.

– odfrankowienie umowy – wnoszone przy trwającej umowie. W tej sytuacji umowy kredytowe frankowiczów winny stać się umowami złotówkowymi, oprocentowanymi wg. stawki WIBOR lub LIBOR.

Pamiętaj! Nawet jeśli Twoja umowa została zawarta przed ponad 10-laty, nie wszystko stracone. Istnieje wciąż duża szansa na zwycięstwo w sądzie.

Finansowy Kompas działa na krakowskim rynku finansowym już od ponad 16 lat i wiernie reprezentuje swoich klientów w procesach sądowych związanych z zaciągniętymi kredytami we frankach szwajcarskich. Zajmujemy się zarówno kredytami indeksowanymi oraz kredytami denominowanymi do CHF. O kredycie denominowanym mówimy wówczas, gdy jego kwota została wyrażona we frankach szwajcarskich, natomiast bank wypłaca kredytobiorcy równowartość tej kwoty w złotówkach. Stale prowadzimy wiele spraw sądowych z bankami dotyczących kredytów we frankach.

Autor: <b>Kazimierz Janiczek</b>

Autor: Kazimierz Janiczek

Zajmuję się analizowaniem codziennych zmian w ofercie produktowej największych instytucji finansowych w Polsce. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, wyślij je tutaj.

Logo Finansowy Kompas Kraków

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń do nas. Odezwiemy się jeszcze tego samego dnia.

+48 736 840 471

Kredyty we frankach z Finansowym Kompasem

Oceń nas:

5/5 - (6 votes)

Pozostałe artykuły z poradnika finansowego

Bądź na bieżąco z Finansowym Kompasem. Nasi eksperci dzielą się tu swoją bezcenną wiedzą i doświadczeniem. 

dziewczyna wskazuje kontakt z finansowym kompasem
Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na niezobowiązującą konsultację
dziewczyna wskazuje kontakt z finansowym kompasem

Zamów bezpłatny kontakt

Specjalista oddzwoni do Ciebie w ciągu 24h!

Brak opłat
wstępnych

Praktycy
prawa bankowego

16 lat
doświadczenia

ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.

Zamów bezpłatny kontakt

Specjalista oddzwoni do Ciebie w ciągu 24h!
ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.

Zamów bezpłatny kontakt

Zaufaj ekspertom z wieloletnią praktyką

Aż 43
instytucje w 1 miejscu

Od 17 lat
na Polskim rynku

Ponad 60%
klientów z polecenia

ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas © Kancelaria Finansowa All-In-One: Finanse, Ubezpieczenia, Wsparcie Prawne

Zamów bezpłatny kontakt

Zaufaj ekspertom z wieloletnią praktyką
ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas © Kancelaria Finansowa All-In-One: Finanse, Ubezpieczenia, Wsparcie Prawne

Zamów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą!

0 zł za
konsultacje finansowe

Aż 16 banków
współpracujących

Do 50% niższa
rata kredytu

ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.

Zamów bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą!
ikona-sredia-1.png
Finansowy Kompas ® Właściwy kierunek Twoich finansów © Od 17 lat pomagamy Klientom w realizacji marzeń i planów.